KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14024472
nr 1402 4472
Karl-Erik Häggblad
(1924-2003), Sverige
Färgetsning, Signerad K E Häggblad, numrerad 93/250. Motivet: 39x48 cm, yttermått inklusive ram: 59x67 cm
Karl-Erik Häggblad, svensk målare, grafiker och skulptör född 1924, död 2003.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 7 juni 2021
kl 19:14:28
350 kr
Karl-Erik Häggblad
Läs mer om Karl-Erik Häggblad